Liigu sisu juurde

Sageli tekib vigastatud inimesel mitme aasta pärast artroos - patoloogia, mida ei saa täielikult ravida. Rebenenud kiud kasvavad valesti kokku, sageli ei taastata nende terviklikkust.

Aastaid tagasi algas kevadel ka vasakus puusas tugev valu. Märtsis, enne kui lumi lõplikult ära sulas ja kevadine soojus sisse lõi.

Koti tagumine

Käisin perearstil, lasin teha analüüsid, arst vaatab ja uurib, ütleb, et ilmselt on mingi lihasevenitus vms. Näitasin talle skeleti joonisel täpselt seda kohta, kus ma valu tunnen.

Uhise ravi all

Pika ohkimise peale suunas perearst mind siis traumatoloog-ortopeedile, kes lasi korralikud pildid teha. Vaatas ikka väga-väga kaua ja põhjalikult pilte ning küsis, kas mul on kkunagi olnud mõni spordiga seotud trauma.

Viigede ravi varades

Noores eas ma otseselt just velospordiga ei tegelenud, kuid sõitsin pikki maid läbi igapäevaselt. Arst kuulas ja noogutas ja küsis, kas mõni tõsisem kukkumine ka oli.

Testosterooni liigeste raviks

Ning siis meenus mulle, et tõepoolest, ligi 20 aastat tagasi ma lendasin ratta seljast kraavi ning maandusin vasaku küljega mingi puujuurele. Tuli meelde, et toona oli vasak külg ligi kaks nädala potisinine ja alles kuu aega hiljem sain ma lonkamata käia.

valu kuunarliide ulaosas

Arst näitas mulle pildil mingit pisut tumedamat ala vms ja ütles, et tookord kukkudes sain ma oma puusaluule pisikese mõra. Aga et ma olin kasvueas, Valud puusaliigese paranes see võrdlemisi ruttu, kuid nüüd, mil ma keskikka olen jõudnud, annavad vanad traumad ilma-ja aastaaja muutusega endast aeg-ajalt märku.

Kuidas eemaldada polveliigeste poletik kodus