Liigu sisu juurde

Et kaelavalust lahti saada, proovige seitset lihtsat harjutust asanat ehk joogaasendit , mida on kerge teha ja mis ei sega teie igapäevast kiiret ajakava. Artikkel ilmus Tervis Plussi Huvitaval kombel on antud asend tantsiva Shiva asend. Ja ega ma siis ise — teised ju räägivad. Põlvele sai puhkust antud, trenne ära jäetud ja määritud erinevate kreemidega ja ka arstide juures sai käidud, aga midagi ei aidanud.

Tänu sellele suudan lihasele tagada vajaliku liikuvusulatuse, kuid ülemäära venida tal ka ei lase.

Loogiline — kui lihased on üle töötanud, lähevad nad põletikuliseks ja tursuvad. Kui lihas on turses, survestab ta nahka, nii et lümfiringe aeglustub ning valuretseptorid ärkavad ellu.

Minu põhimõte on aidata lihaseid ja liigeseid stabiliseerida, põletikku, turset ja valu vähemaks võtta ning üleväsinud lihaseid lõdvestada.

Aitan, keda vaja. Väga hea läbisaamine on mul füsioterapeutide ja massööridega, aga ka teistega, kes inimeste kehahädadega tegelevad.

Lauri Rannama, teada-tuntud füsioterapeudi, kes ka siin artiklis sõna saab, olen näiteks mitut puhku hädast välja aidanud. Ausalt öeldes ei möödu tal Reie kaelavalu tööpäeva, kui ta minu pärast kiita ei saaks. Ja mitte ainult sportlased — kontoritöötajad ja teised ka tunnustavad. Näiteks ühel keskealisel meesterahval kiirgus kaelavalu kätte.

Valu püsis nädalaid, kuigi Lauri tegi erisuguseid manipulatsioone. Siis otsustas ta kaela ära teipida. Ja järgmisest päevast alates oli mehel valu läinud, sai päeval tööd teha ja öösiti magada.

7 lihtsat joogaasendit kaelavalu leevendamiseks

Täitsa tõsiselt! Aga profisportlastest rääkides — üks meie tippsuusataja mässas põlvevaluga.

Egiptuse enam kui 10 päeva kestnud ootus lõppes valusa kaotusega Tänu sellele suudan lihasele tagada vajaliku liikuvusulatuse, kuid ülemäära venida tal ka ei lase. Loogiline — kui lihased on üle töötanud, lähevad nad põletikuliseks ja tursuvad. Kui lihas on turses, survestab ta nahka, nii et lümfiringe aeglustub ning valuretseptorid ärkavad ellu. Minu põhimõte on aidata lihaseid ja liigeseid stabiliseerida, põletikku, turset ja valu vähemaks võtta ning üleväsinud lihaseid lõdvestada.

No reie väliskülje lai sidekirme oli nii pinges ja see pani põlve valutama, Lauri siis kleepis mu selle peale ja olulised treeningud said ilma probleemideta tehtud. Ükskord teipis Lauri jälle teibiribaga üle need lihased, mis tennises serviliigutust teevad.

Sedapuhku kasutas ta funktsionaalset teipimisviisi. Juhtus see, et tennisisti servi stabiilsus võistlusel paranes. Nii et olen üsna mitmekülgne. Ah et kuidas ma Reie kaelavalu teen?

Ma arvan, et Lauri oskab kõige paremini seletada, nii et annan korraks sõna otse talle. Kortsukesed tekitavad naha ülestõstmise efekti, mille tulemusena suureneb vaba ruum naha ja nahaaluse koe vahel.

Seeläbi paraneb lümfivedeliku ringlus, mis omakorda vähendab survet valuretseptoritele.

Need füsioloogilised efektid võimaldavad kehal alustada iseeneslikku tervenemisprotsessi. Ja hea on veel see, et ei pea ootama ega kannatama — nagu peal, hakkan kohe tegutsema: valu alandama, lihaste jõudu ja elastsust parandama ning liigeste liikuvust suurendama. Esialgu on muidugi kindlam, kui proff, näiteks füsioterapeut, massöör või arst —see, kel asi käpas —, teibib. Aga tegelikult pole see ka mingi raketiteadus, nii et kui põhimõtted selged ja natuke harjutada ka, võib ise teipida sealt, kuhu käed ulatuvad, näiteks põlve, puusa, reie, sääre, hüppeliigese, käsivarre, kõhu, rindkerega võib täitsa lõdvalt ise hakkama saada.

Kuid üks peamine viga, mida kiputakse tegema — ei maksa mind nii palju venitada, ega ma mõni näts või kumm ole. Eks see ole muidugi arusaadav ja Reie kaelavalu nagu automaatne ka — paljud plaastrid ja sidemed enne mind pole ju niimoodi veninud ning harjumuse jõud on nii paganama suur. Kas värv loeb?

Mõned ikka vahel küsivad, kas on mingi vahe ka, mis värvi ma olen. Ausalt öeldes, ega peale trendikuse või edevuse ikka suurt ole küll. See, mis värvi ma parasjagu olen, ei muuda mind tugevamaks ega nõrgemaks ega ka mingil muul moel kehvemaks või paremaks.

Kõik oleme valmistatud samamoodi. Lauri on muidugi uurinud seda ida meditsiini värki ja teab, et näiteks roosat või punast ehk siis soojemaid värve kasutatakse krooniliste vaevuste korral ja külmemaid-jahutavaid värve, näiteks sinist, põletike ja akuutsemate vigastuste korral, samuti lõõgastamiseks. Paljud praktilise meelega sportlased aga eelistavad musta, kuna see püsivat kauem peal.

Puha polve ees Susteemsed haigused liigesed

See võib tuleneda sellest, et kinesioteipi kattev liim on termoaktiivne ja nagu teada, neelavad tumedad toonid rohkem soojust ja see suurendab teibi liimuvust. Ühesõnaga: mis parasjagu kostüümiga sobib või milline tuju on, see valigi.

polve valus vasakult Kasi valutab olaliigese salvi

See venitab puusalihaseid, reisi, pahkluulihaseid ning muudab su tunde lapselikult värskeks! Natraja Asana ehk venituspööre: Lama põrandal sirge seljaga. Kõverda aeglaselt parem jalg ja aseta see üle vasaku jala. Vasak jalg püsib sirge ja parem jalg teeb põrandal vasakule poole nurga. Siruta käed külgedele ja suuna nägu paremale. Hinga paar korda sügavalt sisse ja välja ning püsi asendis 30 sekundit. Korda sama vasaku jalaga. Lihaste venitamine tekitab rahulolu ja õndsuse tunde.

Huvitaval kombel on antud asend tantsiva Shiva asend. Tunneta Shiva olemust kõikjal! Bitilasana ehk lehmaasend: Hoia keha laua asendis põlved ja käed maas, selg sirge. Pane tähele, et su põlved oleksid otse puusade all ning ka randmed, küünarnukid ja õlad ühel joonel, risti põrandaga, samuti reied. Ülakeha peab olema paralleelselt põrandaga. Selles asendis hinga sisse ja lükka kõhtu põranda suunas ning tõsta pea üles.

Püsi asendis mõnda aega ja jätka kassiasendiga all. Marjaryasana ehk kassiasend: Järgnevalt hinga välja ning tõmba selg küüru ja pea alla. Too lõug õrnalt rinnale. Jätka nende kahe asendiga lehma- ja kassiasendiga sisse- ja väljahingates. See masseerib õrnalt Reie kaelavalu täiesti tasuta selgroogu ja kõhuorganeid, samal ajal leevendades ka kaelavalu! Lihtsalt nalja pärast võid asendite ajal teha ka lehma või kassi häälitsusi ja hea tuju on garanteeritud!

ViparitaKarani asana ehk jalad seinal: See on lihtne. Heida selili ja pane sirged jalad vastu seina. Jalatallad lae poole ja sääred peavad puudutama seina. Käed aseta laiali, peopesa ülespoole. Hinga sügavalt sisse ja välja vähemalt 15 korda enne kui järgmise poosi juurde lähed.

Kuidas ja mida kate liigestes valu ravida Lihvitud liigeste ravi

See joogaasend venitab õrnalt kaela tagakülge, leevendab kerget seljavalu ja nõrkust, aitab ennetada krampe. UtthitaTrikonasana ehk pööratud kolmnurk: Alguses seisa püsti.

Nüüd aja jalad nii harki kui võimalik. Hoia selg sirge ja siruta käed külgedele. Hinga sisse ja painuta aeglaselt paremale, parem käsi pahkluule ja vasak käsi suunatud üles. Suuna selles asendis oma pilk vasakule käele. Püsi asendis nii kaua kui suudad.

Kuunarvarre liigeste haigus Tugev valu karbitud liigeses

Pea meeles, et sa ennast üle ei pingutaks. Jooga eesmärk on su valu leevendada, mitte seda lisada.

Nüüd tahame, et kõik oleks teistest parem. Parem maja, parem palk, paremad hinded, isegi parem maailm. Täiuseiha ajab meid hulluks. Võid ju väita, et evolutsioon ongi tähtis, aga arenemise kiirus teeb kahju nii meie vaimsele, füüsilisele kui ka emotsionaalsele tervisele. Meie soovid on tulnud vajadustest ja nende vajaduste täitmine nõuab pühendumist tööle.