Liigu sisu juurde

Vigastuse taastudes tuleks liikumist jätkata järk-järgult: kõigepealt liigutage pahkluud vaid ettevaatlikult ja toetudes sellele. Põlveliigese sideme mittetäielik rebend leitakse enamasti töövõimega elanikkonnast, mis viib liikuva eluviisi juurde..

Käe ja randme vigastused: esmaabi Verevalumid Rannaliigend ühel küljel on moodustunud luude ulna ja raadiuse otstest, teiselt poolt randme väikeste luudega. Liigese koti ümber on palju sidemeid, mis võimaldavad harja liigutada erinevates suundades. Harja koosneb kolmest osast. Randme moodustavad kaheksa luud, mis asuvad kahes reas.

Neist lahkub 5 metakarpkala, mis moodustavad käe aluse. Nende külge on kinnitatud sõrmede phalangid. Et tagada peened liigutused käes, on palju kõõluseid ja närve. Ta on hästi varustatud verega. Pintsli vigastused on laialt levinud ja erinevad. Pärast esmaabi andmist selliste vigastuste korral peaksite konsulteerima arstiga, sest tulemuseks võib olla käte funktsioonide kadumine.

Pindmine käsivarre vigastus

Muljumine ja kokkusurumine Randmeliigese verevalumid on väga valusad, sest selle kapslit ei kaitse lihased. Kui käte kiirenemine ilmneb kiiresti, tekib sageli subkutaanne verejooks - hematoom. See kehtib Sustava vigastused sõrmeotsingute vigastuste kohta, näiteks haamriga löögi Sustava vigastused. Tugeva vigastuse korral tuleks võtta röntgen, sest selle kehaosa luud on väga õhukesed ja kergesti purunevad. Esmaabi antakse jääle või vähemalt niiske pühkida ja immobiliseerida.

Funktsioonid:

Pärast turse vähenemist ja põletiku puudumisel algab soojenemine. Soovitatav on kasutada põletikuvastase ja valuvaigistava toimega salve fastum-gel ja teised. Kui küünte alla on kogunenud veri, on parem eemaldada see kirurgilise kliiniku kliinikus, mis leevendab valu. Kui käsi vajutab raske ese, tekib ulatuslik verejooks, nahk ja lihased on kahjustatud. Sellisel juhul on vaja teha tihedad Sustava vigastused, rakendada külma, anda käe ülevale asendile ja pöörduda kindlasti traumatoloogi poole.

Sama abi on vajalik ka interfalangeaalsete liigeste kahjustamiseks.

Randme ja randme vigastused: esmaabi - Vigastused

Samal ajal koguneb liigesõõnde veri ja see tuleb eemaldada. Ligatsiooni kahjustused Randmeliigese sidemete trauma on võimalik suure amplituudiga terava liikumise tõttu, näiteks käe alla kukkumisel. Sama kehtib ka käte kõõluste kahjustamise kohta. Viimasel juhul esineb sageli väikeste luu fragmentide eraldamist, millele kõõlused on kinnitatud.

Selle tulemusena tekib liigeses subluxatsioon, veri akumuleerub õõnsuses. Sellise vigastusega kaasneb terava valu, turse ja liikumispuudega haigus. Mõnikord esineb patoloogilisi liigutusi: sõrme painutamine küljele või liigne painutamine.

See on tüüpiline luumurdude eraldamisega seotud vigastuste Sustava vigastused. Esmaabi - külma, rahuliku ja üleväärse käe asend. Siis peaksite võtma ühendust hädaabiteenistusega.

Sõrmede liikumised tagavad kõõluste rühmad: välispinnal - ekstensorid, palmikul - flexorid. Kui küünarnuki külge kinnitatud ekstensor on kahjustatud, siis see lakkab sirgendamisest ja ripub nagu. Kui alumine farssikule kulgev side on vigastatud, moodustub kahekordne kontraktsioon: keskmised fantaxia kõverad, Sustava vigastused ümberlõiked, sõrm on siksak.

Viimasel juhul on vajalik harja töö taastamiseks toiming. Flexor kõõlused kannatavad palmi sisselõike haavade all. Mõnikord tekivad sellised vigastused terava löögi tagajärjel kõvakattele.

Need vigastused ilmnevad võimetusega sõrmede painutada, pigistada neid rusikasse. Selliste liikumiste katseid tuleks teha väga ettevaatlikult, sest need võivad põhjustada kõõluste otsade lahknemist, mis muudab ravi raskemaks. Seetõttu peaks sellise vigastuse korral haarama keha immobiliseerima, panema kannatanu peopesa tennisepalli või vahtkäsnaga ja pöörduma koheselt arsti poole, parem on spetsialiseeritud traumaosakond. Ravi on ainult kirurgiline. Dislokatsioon ja luumurd Randmeliigese hajumine esineb ebaõnnestunud käe langemise tõttu.

Põlvevigastused: patoloogiad, põhjused, sümptomid ja ravi - Vigastus

Sel juhul nihutatakse harja tagaküljele. Pihmaga nihkub harva. Närvi kimbud ja veresooned on kokkusurutud, põhjustades Sustava vigastused valu, käte tuimus, liikumatus, turse ja vereringe halvenemine. Kui harja on nihutatud taha, määratakse randmeliigese piirkonnas deformatsioon astme kujul.

Kui harja palmarind on Sustava vigastused, surutakse sõrmed kokku. Esmaabi on harja immobiliseerimine, mis tuleb teha planki, vineeri või muu sarnase kõva esemega. Peate pöörduma kirurgi poole.

Dislokatsiooni ei ole võimalik ise reguleerida, sest see kahjustab liigest veelgi.

Meniski vigastused: kuidas pisaraid ja vigastusi mõista, tuvastada ja kontrollida - Lülisammas

Kui te eemaldate ühe randme luud, võite tunda luu väljaulatuvat osa käe ülemises osas. Sellega kaasneb randme- ja liikumishäirete turse. Sageli ei pööra patsient sellele tähelepanu, mis toob kaasa märkimisväärse käte funktsiooni halvenemise. Randmevigastuse korral peate kasutama kõva rehvi ja võtma kindlasti röntgenkuva. Sama abi on vajalik ohvri jaoks, kes on metakarpide luude ümberpaigutamisega. Selline vigastus esineb kokkutõmmatud rusikale kukkumisel.

  • Trauma ola tarve
  • Käe ja randme vigastused: esmaabi - Verevalumid April
  • KEHA- JA VÕIMALIKUD VIGASTUSED (SS59) - Artroos
  • KÕRVALDUSTE JA ÕLADE VIGASTUSED - Lülisammas
  • Puusaliigese nihestused: sümptomid, põhjused, esmaabi, ravi ja ennetusmeetmed - Ühiskond -
  • Kuidas ravida pahkluu nihestust: sümptomid, põhjused, esmaabi ja ravi, taastusravi - Artriit

Harja tagakülg paisub ja muudab kuju. Palm muutub lühemaks kui terved, sõrmed ei ole rusikasse. Kui sirvitud pöidla käe alla langeb, on see tõenäoliselt metakarpopalangeaali liigeses.

Muljumine ja kokkusurumine

Sõrm on nihutatud käe tagaküljele, märkimisväärselt lahti, selle küünte fanix on painutatud, palmiku kõrgus sõrme põhjas ulatub liigselt. Sõrme liikumine ei ole võimalik. Sõrm peab olema selles asendis rehviga kinnitatud. Selline dislokatsioon nullitakse anesteesia all. Luude luumurrud ilmuvad kukkumise või löögi ajal. Nende sümptomid sarnanevad teiste kehaosa vigastuste tunnustega: valu, turse, käte katkemine, sõrme lühendamine.

Diagnoosi selgitamiseks on vajalik röntgen.

Põlve verevalumid

Kui kahtlustate luumurdu, immobiliseerige käsi, kandke külma külge, pange peopesale tükk vahtkummist ja viige kannatanu hädaabiruumi. Avatud kahjustused võivad olla kooritud, lõigatud, muljutud, rebitud või tükeldatud. See võib olla keerulisem kõõluste, närvide, veresoonte vigastuse, sõrme fanixi eraldumise tõttu.

Kui kulumine ei saa arsti poole. Nahk puhastatakse lisanditest ja pestakse õrnalt. Seejärel töödeldakse haava joodi või geniaalse rohelise lahusega. Väike kahjustus on kaetud bakteritsiidse krohviga ja vajaduse korral kantakse steriilne side. Kui lõigatud ja hakitud haavade kahjustusi ei tohi pesta. Vajalik on hoolikalt puhastada ümbritsevat nahka reostusest, ravida seda antiseptikuga ja rakendada verejooksu peatamiseks steriilset survet. Haaratud haavu iseloomustab äge valu ja väike verejooks.

Kahjustuste servad kiiresti sulguvad, mis loob tingimused infektsiooni tekkeks. Haava sügavus jääb sageli võõrkehaks. Hammustuste ja hammustuste vigastuste korral on võimalik tõsiseid tüsistusi, mistõttu on vaja seerumit marutaudi ja teetanuse vastu süstida. Kasutada Spin valutab nadalas steriilset sidet ja konsulteerida arstiga.

Käte haava korral on võimalik suur verejooks, selle peatamiseks kasutatakse vigastuskoha kohal Sustava vigastused. Suvel saab seda kasutada 2 tundi, külmhooajal - mitte rohkem kui poolteist tundi. Rakmete alla Sustava vigastused märkus, mis näitab selle kehtestamise aega.

Kui sõrmega sõrm on eraldatud, tuleb verejooks peatada, rakendada steriilset sidet ja pöörduda kohe kirurgilise haigla poole. Lõikefragment ei ole pestud. See on pakitud puhta eelistatult steriilse lapiga ja asetatakse plastkotti, mis peab olema tihedalt seotud. See pakend Sustava vigastused teise, täis lume või külma veega. Sellise konteineri transportimisel on vaja hoida seda suspendeeritud olekus, et vältida koe kokkusurumist.

Mittetäieliku eraldamise korral on jäseme immobiliseerimine ja jahutamine.

Hüppeliigese vigastus

Õnnetusjuhtumist tuleb viivitamatult teatada kiirabi dispetšerile ja vigastatud tuleb tuua kirurgiasse võimalikult kiiresti. Sageli saab eraldatud segmenti taastada mikrokirurgiliste tehnikate abil. Siin on vigastuse hetkest möödunud aeg möödapääsmatu. Jagamine Käe ja randme liigese vigastuse korral tuleb jäseme immobiliseerida. Selleks kasutage tavapäraseid rehve või olemasolevaid tööriistu: plangud, vineeri- või papistükid.

Käsi tuleb kinnitada nii, et sõrmed on veidi painutatud, pöial on tõmmatud tagasi, käsi on veidi tagurpidi Sustava vigastused. In peopesa tuleks panna pehme padi lapiga või vahtkummist. Rehv kinnitatakse küünarvarre palmikupinnale küünarnukist randmesse, selle ots peaks ulatuma küünarnukidest väljapoole. Seda ei tohi tugevdada liiga tihedalt, kuna kuded paisuvad kiiresti. Käsi pannakse küünele.