Liigu sisu juurde

Ning siis tuleb kolmas offroad rattakummidega nimetades seda ´Krossirattaks´. Kuulete, kuidas hobuseid elavad ja millega nad igapäevaselt tegelevad. Appaloosaks nimetatakse nn täpilist hobust sagedamini on täpid valgel tagaosal, kuid võivad ka olla üle kogu keha.

Vityaz liigeste raviks

Kui hobuse kõrvad kinni katta, siis ei suuda teised hobused aru saada, mida liigikaaslane mõtleb. Hiljutise uuringu kohaselt on hobuste väga liikuvad kõrvad kommunikatsioonivahendid, edastab Helsingin Sanomat.

Folk retseptid olade hoidmiseks

Briti Sussexi ülikooli teadlased Jennifer Wathan ja Karen McComb tegid katse, milles üks hobune pidi teiste hobuste žestide abil kindlaks tegema, kus süüa. Nad viisid hobused ükshaaval kahe söögiämbri juurde.

Tuhjendage vasak kasi ja valus liigesed

Seinal oli aga elusuuruses pildid kahest hobusest, kes vaatasid kas vasakule või paremale. Osades katsetes olid pildid hobustest, kelle kõrvad või silmad olid kaetud.

Heat kreem liigestele

Uuringus ilmnes, et kui hobuste kõrvad ja silmad olid näha, siis valis katsehobune ämbri, mille suunas pildihobuse pilk ja kõrvad suunatud olid. Kui pildihobuse silmad ja kõrvad olid peidetud, siis valis hobune ämbri juhuslikult.

Mudra koos valu liigestes

Nagu Uhise nakkushaigused imetajad, kes võivad sattuda kiskjate söögiks, suudavad ka hobused oma kõrvu keerata kraadi.

Wathani sõnul vaatavad inimesed maailma inimkeskselt ning seni ei ole kuigi palju uuritud loomade niinimetatud kõrvakommunikatsiooni.

Ta lisas, et hobustel on rikas sotsiaalelu ja palju Hobuste valust ning selle tõttu on see liik huvitav uurimisobjekt.