Liigu sisu juurde

Psoriaatiline artriit. Hobukastani viljad valmivad septembris. Jooksjahaiguse vastu on kastanipuu õied, mis piirituse sees on leutud. Võtta 1 sl kuivatatud purustatud vilju, valada peale klaas keeva vett, lasta 15 minutit tõmmata, kurnata ja tarvitada kolmandik klaasi kolm korda päevas.

Tervisenipid: kastanimunad ravivad liigesepõletikku ja närvivalu Kastanimunad depositphotos.

Kasulikud omadused

Vanarahvas on kastanimunasid kasutanud nii koide vastu kui liigesepõletike raviks. Lisaks sellele on kastanil veel teisigi kasulikke omadusi, kirjutab Ingrid Soosaar oma kodulehel Manaratas.

Aitab jõuda seisundisse, kus tunneme end sisemiselt ja väliselt rahul olevana. Profülaktika mõttes on soovitatav kanda taskus paari kastanimuna, nende mõju kestab paar aastat.

Apotheka klienditeenindus

Vanarahvatarkuse kohaselt aitavad värsked kastanimunad ka koide vastu, kui neid riidekappi ja mantlite-jopede taskusse panna. Rahvameditsiinis kasutatakse kastanit hüpertooniatõve, reuma, liigesevalu, emakaverejooksu korral. Samuti ka maohaiguste, hemorroidide, jäsemete ja pärasoole veenide ägedate ja krooniliste põletike korral,veenipõletike ja sääre troofiliste haavandite, veenide laienemise, neurootiliste ja närvihäirete, peapöörituste, immuunsüsteemi halva funktsioneerimise, nahahaiguste ja palaviku korral.

Kastan on ka põletikuvastane ning hoiab ära tursete tekke. Kämblaluu põletiku korral on soovitatud käe ümber Kastanid liigestes kastanimune, villase riidetüki sees ja siis hoida soojas.

Kuidas teha kastani tinktuuri liigese raviks

Või siis muude valutavate kohtade vastu panna. Reuma vastu on ka lina alla kastanimune pandud, koti sees.

What to say when you pray for people and they don’t get healed?

Raviks valmista tõmmist ja tinktuuri Viljatõmmis: 1 supilusikatäis kuiva peenestatud droogi 1 klaasi kuuma vee Kastanid liigestes, lasta tõmmata keeval veevannil 30 minutit, jahutada 10 minutit, kurnata ja lisada äraauranud veekogus.

Võtta sisse esimesel kahel päeval 1 supilusikatäis 1 kord päevas, järgmistel päevadel 1 supilusikatäis korda pärast sööki. Ravi kestab kuni 12 nädalat tõmmist võib külmutis hoida 3 päeva.

Kastanid liigestes

Tõmmist võib kasutada ka tromboflebiidi raviks, troofiliste ja mädaste haavandite raviks. Nii seespidiselt kui ka välispidiselt mähistena.

  • Klopsake liigeste pohjustab ravi
  • Siiski alumise jouli pump
  • Kuidas ravida liigeste kastani
  • Kombineerige koostisosad ja valage alkohol.

Tinktuur: 50 g peenestatud vilju 0,5 l viina kohta, lasta tõmmata 2 nädalat, kurnata. Kasutada välispidiselt liigesereuma korral. Tinktuur kastanimuna koorest kastaniseemne koorest : Võtta 5 spl kastanimuna ümbriseid koori. Lasta seista 1 nädal pooles liitris viinas soojas kohas.

Näidustused

Kurnata ja tarvitada tilka korda päevas peale sööki. Haiguste ravi Valgevoolus Võetakse 1 spl kastanimuna koori kastaniseemne koorivalatakse üle 1 klaasi veega, keeta 5 minutit ja jätta tõmbama tunniks. Pritsitakse sisse. Eesnäärmepõletik Valage 25 g kastanimunade pruuni koore pulbrile ml piiritust, laske aeg-ajalt raputades 10 päeva pimedas kohas seista, kurnake ja võtke 2 korda päevas tilka.

Hoida purki soojas kohas 2 nädalat. Seejärel ekstrakt kurnata, hõõruda soolaladestuse pärast valutavatesse liigestesse.

Saada e-kiri

Kui pole nuuskpiiritust, kasutage väga vana uriini, millel on tugev ammoniaagi lõhn. Veenilaiendid Tõmmise valmistamiseks valatakse 50 g peenestatud viljadele pool liitrit viina, lastakse neil aeg-ajalt loksutades kaks nädalat pimedas kohas seista ja võetakse siis tõmmist nädala jooksul korda päevas tilka. Sama vedelikku kasutatakse ka välispidiselt. Emakaverejooksud Võetakse 15 grammi kastaniseemne koori ja grammi vett.

Kastanid liigestes

Keeta vähemalt 10 minutit. Jätta tõmbama 1 tunniks.

E-apteegi nõustamine

Hobukastan võib põhjustada allergiat! Hobukastani preparaadid on üldiselt hästi talutavad patsientide poolt.

Kastanid liigestes

Üksikutel inimestel kes on tundlikud kastani taimeperekonna suhtes võivad nad siiski esile kutsuda allergilisi reaktsioone: sügelus, nahalööve, nõgeslööve ja isegi anafülaktiline šokk. Haruharva võib ette tulla ka kuumatunne, tahhükardia, menorraagia, seedetrakti limaskesta ärrituse sümptomid, iiveldus, kõrvetised, valu ülakõhus, mis kaovad annuse vähendamisel.

Hobukastan aitab veenihädade vastu

Vastunäidustused Hobukastani preparaadid on vastunäidustatud, kui on kalduvus verejooksudele, kui sinikad tulevad igast kergest löögist. Vere hüübimatuse, samuti menstruaaltsükli häirete, raseduse, imetamise korral.

Kastanid liigestes

Hüpoatsiidse gastriidi, atoonilise kõhukinnisuse ning madala vererõhu korral. Neeru- ja maksahaiguste korral.

  • Lucky liigese parema kaega valutab folk oiguskaitsevahendeid
  • Ladina ola liigeste artroos
  • Hobukastan aitab veenihädade vastu - Taimetark - Maa Elu
  • Hobukastani seemnetel on veenipõletikuvastane toime, need hoiavad ära jäsemete turset, samuti tarvitatakse köha ja reuma vastu.

Kastanimunade kogumine Vilju kogutakse valminuina, st täiesti küpsena. Vilju kuivatatakse päikese käes või kuivatis ahjus, praeahjus temperatuuril °C.

Kastanid liigestes

Säilitatakse kinnises nõus 1 aasta. Kogunud, toimetanud ja tõlkinud Ingrid Kastanid liigestes.