Liigu sisu juurde

Pilatese matiks, kus on rohkem koormust liigestele asendite valiku tõttu, sobib paksem ~1cm matt. Kautšuk on taastuv materjal ja keskkonnasõbralikus tootmises ka kõik kõrvalsaadused taastöödeldakse. TPE termoplastiline elastomeer on taastöödeldav ja biolagunev. Matt on vetruv ja pakub harjutuste sooritamiseks head haarduvust. Kautšukist matid sobivad ka tugeva intensiivse treeningu jaoks. Kui TPE matt on oma eesmärgi täitnud, saab materjali taas integreerida looduse ringlusse.

Siin leiad väikse ülevaatliku juhise, mis aitab Sul valida omale head joogamatti. Seejuures võivad joogamatid olla ühtviisi kvaliteetsed nii täiesti looduslikust kui ka sünteetilisest materjalist. Meie poolt allpool väljapakutud valikud on juba läbinud range sõela ja on kvaliteetsed ning kahjulike ainete vabad.

Looduslikud ökomatid on valmistatud villast, tekstiilist, ka osaliselt korgist ja dzhuudist, kuid tuntuim ja kasutatuim on kautšukmatt.

Kirjeldus Esimene kruvi, mis vähendab õlgade, liigeste ja selja koormust. Kruvi on valmistatud roostevabast terasest A2, mis on mõeldud kahjustavatele keskkondadele, nt merekeskkond. Kruvi patenditud kujuga teravik tagab kiire haakumise puidus.

Kautšukmaterjal e looduslik kummi on ideaalne aluspind igasuguseks joogaks, nii rahulikku kui intensiivset laadi joogastiilideks, sest pakub naturaalset aluspinda ja eriti head haarduvust. Materjal on ka hea põrutuskindlusega ja on lihtsasti puhastatav. Naturaalse kummi puhastamiseks sobib vesi või õunaäädika ja vee segu.

У меня есть работа в Узле.

Tavapuhastusvahendieid mitte kasutada. Kautšukmattide puhul tuleb ka teada, et alguses matid lõhnavad, mis hajub 2 nädalaga, kuid õrn naturaalse kautšuki lõhn jääb nendele joogamattidele alati kaasa. Kautšuk on taastuv materjal ja keskkonnasõbralikus tootmises ka kõik kõrvalsaadused taastöödeldakse.

Milline on õige ja sobiv joogamatt koju ja milline kaasa? - Joogapood

Kvaliteetmatid on lateksivabad, kuid lateksiallergia korral kautšukmatt ei ole siiski soovitatav. Naturaalsest kummist e kautšukist joogamatid säilivad kauem kui neid pritsida või niisutada veega. Sünteetilised matid on valmistatud erinevatest vahtudest, plastidest, sünteetilisest kummist, lateksi ja sünteetiliste kummide segudest jne.

Sünteetilise mati valikul on eriti oluline eelistada kvaliteetset matti. Kvaliteetmatt ei sisalda mürgiseid jääkaineid, mis võivad hakata vähehaaval nö välja aurama. Kvaliteetmatid on ka toodetud võimalikult keskkonnasõbralikult. Parima sünteetilise mati otsingul on hea jälgida, Liigeste pannatootlus matt ei oleks liiga nätske, veniv või liiga libisev ja samuti ei tohiks see ihuga kokkupuutel ajada higistama. Sünteetilistest joogamattidest tuntuimad on PVC polüvinüülkloriidTPE termoplastiline elastomeer ja sünteetilisest kummist matid.

PVC polüvinüülkloriid matid on väga laialt levinud, kuid sõltuvalt tootmisprotsessist võivad need olla väga erineva kvaliteedi ja elueaga.

Seotud tooted

Joogaharjutusi tehes või võimeldes oleme mati materjaliga väga tihedas kontaktis, seega võiks kindlasti valida ÖKOTEX sertifikaadiga matt, et olla kindel, et matt ei sisalda mürgiseid jääkaineid. Kvaliteetne PVC matt on vastupidav ja hea põrutuskindlusega ning ei veni harjutuste ajal.

Kvaliteetmatt sobib kõikideks joogastiilideks ja ka muuks treeninguks. TPE termoplastiline elastomeer Festumgeeli kaela osteokondroos taastöödeldav ja biolagunev.

Keskkonnasõbralikus tootmises ka kõik kõrvalsaadused taastöödeldakse. Kui TPE matt on oma eesmärgi täitnud, saab materjali taas integreerida looduse ringlusse. TPE materjalist joogamatid on kerged, pehmed, kuid samas hea toestusega ja hea haarduvusega. Sobivad pehmema Liigeste pannatootlus stiili praktiseerimiseks.

PRT tape võrkteip plastikule 4.6 m

Intensiivse ja sportlikuma tegevuse korral võib TPE matt hakata veidi kaasa venima. Nii looduslikke kui sünteetilisi matte on kahte tüüpi — avatud ja suletud rakustruktuuriga.

Avatud rakustruktuuriga mati pind on imavam ja seetõttu niisketes tingimustes ja higistamaajava praktika juures ka haarduvam. Avatud struktuur annab mati pinnale ka omamoodi Liigeste pannatootlus.

Samas suletud struktuuriga mati pind ei kogu endasse mustust ja bakterid ei saa paljunedas ning seda on ka lihtsam puhastada. Kaasaskantavat ja stuudiomatti on lihtsam puhastada kui see on suletud struktuuriga. Teine variant on kasutada head haakuvat joogarätikut, mille saab iga kasutuse järgselt läbi pesta, eriti praktiline higistamajaava treeningu korral.

Joogamattide paksus on tavaliselt mm, see vahemik annab piisavalt toestust ja pehmendust liigestele ning samas saab säilitada tasakaalu nõudlikemas asendites. Pilatese matiks, kus on Liigeste pannatootlus koormust liigestele asendite valiku tõttu, sobib paksem ~1cm matt.

KENT Rescue Tape esmaabiteip 25mm x 4,5m – Kevamer OÜ

Allpool toodud mattide kohta on kodulehel toote kirjelduses ka märgitud millise joogastiili puhul sobib matti kasutada. Kaasaskandmiseks sobiv joogamatt on kaalult hästi kerge ja sageli ka tavalisest Flatteopic artrohi ravi, kuid mitte alati! TPE matt Lotus Pro on üks kõige paremaid kaasaskantavaid trennimatte — kaalub vaid 1,1 kg! Samas on tegemist maksimaalse võimaliku pakususega — 6mm — matiga, mille pind on mõnusalt pehme.

Vaata saadavust kauplustes

Matt on vetruv ja pakub harjutuste sooritamiseks head haarduvust. See matt sobib eriti hästi neile, kes alles alustavad joogaga ja soovivad ehk esialgu ka veidi pehmemat matti. Jõulisemate stiilide puhul, kus on eriti palju ka püsti hark-asendites venitusi võib matt ajutiselt veidi järgi venida ja sel juhul sobiks paremini ehk sitkem ja tugevam kautšukmatt. Valida on 6 erineva värvitooni väga hästi vastupidava ja ihusõbraliku mati vahel. Vaata pikemalt siit. Lotus Pro matil on ka õhem ja kergem versioon: Lotus 4mm Pilatese praktiseerijale ja tundliku seljaga rahulikuma joogastiili harrastajale on olemas spetsiaalne tiheda struktuuriga Liigeste pannatootlus cm paksune TPE matt: Pilates PRO.

Õhukesed naturaalsest kautšukist reisimatid, mis on Liigeste pannatootlus gr või 1 kg ja kokkupandult väiksed, sobivad lisaks reisile hästi ka kodus vaiba peal kasutamiseks, andes ükskõik millise olemasoleva alusvaiba pehmusele juurde haarduva ja mittelibiseva pinna. Väga mõnus on selline matt trenni kaasa võtta ja teise mati peale asetada ja nii saadki harjutusi oma isikliku mati peal teha.

Valikus on kahe erineva firma tooteid: Manduka kvaliteetsed reisimatid 1,5 mm 4 värvitoonis. Hea joogamatt kodus kasutamiseks on paksem kautšukmatt. Liigeste pannatootlus

Logi sisse

Naturaalne kummi on kaalult raske, kuid väga hea haarduvusega ja head pehmendust pakkuv. Samas on paksudele mattidele olemas spetsiaalsed matikotid, et vajadusel kaasavõtmine võimalikult mugavaks teha.

Kautšukist Tooriistad liigestest kodus sobivad ka tugeva intensiivse treeningu jaoks. Samas on matt sitke ja põrutuskindel. Mati pind on oma avatud rakustruktuuri tõttu väga hea haarduvusega isegi kui käed on niisked ning on mõnusalt pehme ja sametine.

Parameetrid

Matt sobib ka jõulistele joogastiilidele hästi. Värvitoone on valikus neli. Manduka eKO 5mm Manduka firma Liigeste pannatootlus pind on veidi tihkem, pinnakiht on suletud rakustruktuuriga ja seetõttu on ka kõige kergemini puhastatavad. Samas on Manduka mattidel selline pind ka väga hea haarduvusega oma erilise spetsiaalse virvendava veepinna mustri tõttu.

Need matid pole ka liiga kõvad, kuna vetruvuse ja põrutuskindluse tagab mati alumine avatud struktuuriga pehme pool.