19Aug
2014
0

Loovusfoorum Narvas

18.-19. augustil 2014 toimus Narvas kolmas Põhja- ja Baltimaade loovusfoorum “Loov eneseväljendus”. Foorum otsis ja esitas sõnas, muusikas, liikumises ja tantsus, kunstis ning draamategevuses loovaid väljendusvorme, mida saab kasutada igapäevases õppetöös, suhtlemises ja koostöös.

Foorumile oli kogunenud õpetajaid, koolijuhte, huvijuhte, haridustöötajaid, kelle sooviks on loovuse abil kooli-, õppimis- ja loomisrõõmu kasvatamine, lastes loovuse äratamine ja toetamine, iseendas loovate võimete leidmine ja nende kasutamine. Esinemas ja loovaid töötubasid juhtimas oli eksperte Eestist ja kõigist Põhjamaadest. Valitses mõnus loominguline vaba ja rõõmus õhkkond, kus kolleegidel oli võimalus vahetada ideid ja jagada kogemusi.

Loovhariduse ühendus osales foorumil täies koosseisu. Saime palju uusi tuttavaid ja laiendasime toetajaskonda. Juhtisime ka kahte töötuba. Triin Tarn Werbeck laulu töötuba – “Kuidas kõlada iseendana”. Kerttu Soans ja Aino Kuntsel loov-meditatiivset töötuba “Tahtejõud vs usaldus”.