Liigu sisu juurde

Inimesed, kellel haigus oli põhjustatud vigastusest, taastuvad tõenäoliselt komplikatsioonideta ning edaspidi ravi ei vaja. Dupuytreni haiguse põhjus ei ole teada, kuid seda on seostatud fastsia teatud biokeemiliste teguritega.

Paula RõukTerviseportaali reporter Peopesa ketendamine võib viidata psoriaasile. Näiteks on lillad sõlmed sõrmedel kindel märk südame sisekesta põletikust.

Dupuytreni haigus Mis on Dupuytreni haigus? Dupuytreni haigus on fastsiaks nimetatava nahaaluse koe ebanormaalne paksenemine.

Dupuytreni haigus

Paksenemine toimub peopesas ja võib ulatuda ka sõrmedesse vt joonis 1. Moodustuda võivad tugevad väädid ja kühmud, mis võivad põhjustada sõrmede kõverdumist vt joonis 2sellisel juhul nimetatakse haigust Dupuytreni kontraktuuriks.

Haiguste sormed

Kuigi protsess võib haarata nahka, jäävad sügavamad struktuurid, nagu kõõlused, otseselt puutumata. Mõnikord võib haigus põhjustada ka paksendeid sõrmenukkidel ja sõlmekesi või vääte jalataldadel plantaarne fibromatoos. Mis põhjustab Dupuytreni haigust? Dupuytreni haiguse põhjus ei ole teada, kuid seda on seostatud fastsia teatud biokeemiliste teguritega. See probleem esineb sagedamini üle aastastel meestel ja Põhja-Euroopast pärit inimestel.

Haigused ja seisundid

Ei ole tõestatud, et käevigastused või spetsiifilised töökokkupuuted suurendaksid Dupuytreni haiguse riski. Millised on Dupuytreni haiguse sümptomid?

Haiguste sormed

Dupuytreni haiguse sümptomite hulka kuuluvad enamasti kühmud ja süvendid peopesas. Kühmud on tavaliselt tahked ja nahaga liitunud. Tekkida võivad ka väädid, mis ulatuvad peopesast ühte või mitmesse sõrme, kusjuures harilikult on mõjutatud nimetu ja väike sõrm.

Luigekaelakujuline haigus ohustab peamiselt liigesehaigeid

Neid vääte võidakse segi ajada kõõlustega, kuigi need asuvad tegelikult naha ja kõõluste vahel. Väädid põhjustavad sõrmede kõverdumist ja kontraktuuri.

Haiguste sormed

Sageli esineb haigus mõlemal käel, kuid selle raskusaste võib erineda. Kuigi sõlmekeste teke võib põhjustada mööduvat ebamugavust, ei ole Dupuytreni haigus enamasti valulik.

  • Luigekaelakujuline haigus ohustab peamiselt liigesehaigeid - Haigused - Tervis
  • Peopesa nahaaluste kudede kootumine, mis viib sõrmede püsiva kõverdumiseni.
  • Dupuytreni haigus – AS Orthopedica
  • Произнесла Симона, ставя кофейную чашку.
  • Osteopaatilised meetodid liigeste raviks
  • Dupuytreni kontraktuur – Vikipeedia

Haigust võidakse esimest Haiguste sormed märgata, kui käe asetamine siledale pinnale, näiteks lauale, muutub keeruliseks vt joonis 3. Kuna sõrmed on tõmmatud peopesa poole, siis on sellised tegevused nagu pesemine, kinnaste kandmine, kätlemine ja käe taskusse panemine muutunud keerulisemaks.

Kaheksa terviseprobleemi, mida võid näha kätelt

Haiguse kulg on ettearvamatu. Osal inimestel on ainult väikesed kühmud Haiguste sormed väädid, samas kui teistel võivad sõrmed märkimisväärselt kõverduda. Raskemat haigestumist esineb rohkem inimestel, kes on haigestunud nooremas eas.

Millised on ravivõimalused?

Kergematel juhtudel ja eriti siis, kui käe funktsioon ei ole häiritud, on vaja haiguse kulgu ainult jälgida. Raskematel juhtudel on sõrme de sirgestamiseks hulk ravivõimalusi, sealhulgas süstid ja avatud kirurgia. Teie raviarst aitab valida teie haigusseisundile kõige sobivama meetodi, lähtudes haiguse staadiumist ja kaasatud liigestest.

Dupuytreni kontraktuur

Ravi eesmärk on parandada sõrme asendit ja seeläbi käe funktsiooni. Hoolimata ravist võib haigusprotsess jätkuda. Enne ravi alustamist arutab raviarst teiega eesmärke, võimalikke riske ja tulemusi. Kirurgilise ravi puhul tuleks arvestada järgmist: Kühmu olemasolu peopesas ei tähenda, Vastuvotmisest parinevad valus kirurgiline sekkumine on vältimatu või et haigus progresseerub.

Haigust saab ravida kahte moodi Kui inimesel on reumatoidartriidi esmane diagnoos, tuleks vestelda arstiga, kuidas haiguse arenedes liigeste muutumist luigekaelakujuliseks oleks võimalik vältida. Luigekaela kujunemise esimesed märgid on valu sõrmedes nende kõverdamisel ja liigutamisel ebatavapäraselt. Kui haiguse põhjus ei ole reumatoidartriit, võib arst teha röntgenuuringu tuvastamaks võimalikku sõrmesisest vigastust.

Sõrme asendi korrigeerimine annab parimaid tulemusi kerge või Haiguste sormed mõjutava kontraktuuri korral. Mõnikord ei ole täielik korrigeerimine võimalik, eriti keskmise ja viimase sõrmeliigese puhul.

Dupuytren´i kontraktuur - loovharidus.ee

Naha puudumisel võib sõrmedel avatud kohtade katmiseks vaja olla nahasiirdamist. Sõrmeotsi innerveerivad närvid on sageli väätidega läbi põimunud. Pärast operatsiooni on sageli vajalik ka lahas ja käeteraapia, et parandada sõrme asendit ja funktsiooni ning säilitada saavutatud tulemusi.