Liigu sisu juurde

Korduv kopsupõletik, hingeldus ja astmahood võivad samuti olla põhjustatud GERDist. Haiget võib vaevata köha, hääle kähedus, hääle kaotus, sügelus kurgus, valu rinnus, mis meenutab müokardi infarkti sümptomeid. Päritolu ja kultiveerimine[ muuda muuda lähteteksti ] Hapu kirsipuu on arvatavalt magusa kirsipuu Prunus avium ja stepi-kirsipuu Prunus fruticosa hübriid.

Hapu taga

Päritolu ja Hapu taga muuda muuda lähteteksti ] Hapu kirsipuu on arvatavalt magusa kirsipuu Prunus avium ja stepi-kirsipuu Prunus fruticosa hübriid.

Erinevalt suurematest maguskirssidest on stepi-kirsipuu on andnud hapukirssidele väiksema ja hapuma vilja.

Hapu taga

Mõned neist sobivad rohkem toidu valmistamiseks, teised kuivatamiseks või hoidistesse panemiseks. Tuntuimate hapukirsside hulka kuulub tumedaviljaline murel ehk morello.

Vennad Karamazovid II osa

Puu raputamisel langevad kirsid presendile, kust nad liiguvad elevaatorile. Sealt juhitakse nad veega täidetud anumatesse, kus toimub nende loputamine enne pakkimist.

Hapu taga

Kuigi hapukirsid on küllalt suure happesusega, süüakse neid nii Euroopas kui ka Lähis-Idas sageli värskelt. Lisandina kasutatakse hapukirsse mitmesuguste toitude valmistamisel. Nad sobivad hästi mandlitepeekonikanalihapardilihavanillimuskaatpähklisafranikreemidevõibasiilikutumeda šokolaadianiisi ja kaneeliga.

Hapu taga

Kuivatatud hapukirsid on sageli magusama maitsega ning neid kasutatakse tavaliselt salatites ja jäätistes. Hapukirsse võib säilitada sügavkülmutatult või teha neist mitmesuguseid hoidiseid, mille hulka kuuluvad näiteks moosidsiirupidtee lisandid, kirsiliköörid ja kirsiõlu.

👉TELL THE WORLD [Feature Film] History of The Seventh-day Adventist Church 🙏