Liigu sisu juurde

Temperatuurist jätkus nüüd vaid selleks, et moodustada leptonite paare nagu näiteks elektron ja selle antiosake positron. Footonite vastastikune toime neutraalsete aatomitega muutus väikeseks, nii et valgus sai nüüd hakata üha enam takistamatult levima. Tagasi üles. Fred Hoyle töötas välja alternatiivse teooria statsionaarseisundi teooria , mille järgi Universumi paisumisega kaasneb kõikjal uue aine pidev tekkimine, nii et Universumi tihedus ja struktuur jäävad muutumatuks. Sealjuures hakkasid kõigepealt tekkima varjatud ainest nn halod.

Enamik prootoneid ja neutroneid annihileerus kokkupõrgetel oma antiosakestega; järele jäi vaid ülalmainitud miljardikune liig.

Euroopa Komisjon esitles Euroopa Parlamendi saadikutele oma nägemust uuest finantsperspektiivist, mis muu hulgas näeb ette Euroopa Liidu eelarve märkimisväärset suurendamist. Euroopa Komisjoni president Romano Prodi rõhutas oma ettekandes korduvalt, et liikmesriigid unustavad sageli, et olulised ei ole «mitte numbrid, vaid poliitilised valikud». Kõigepealt tuleb välja selgitada, kuhu me tahame jõuda, ning alles seejärel vaadata rahanumbreid.

Need prootonid ja neutronid moodustavadki suurema osa tänapäeval tuntud ainest. Prootoni ja neutroni massi väikese erinevuse tõttu kujunes sealjuures prootonite ja neutronite arvuline vahekordmis etendas tähtsat osa hilisemas heeliumi osatähtsuses kosmoses.

Temperatuurist jätkus nüüd vaid selleks, et moodustada leptonite paare nagu näiteks elektron ja selle antiosake positron. Neist sai nüüd domineeriv aineosakeste liik.

  1. Mis salv on osteokondroosis vaja
  2. Всех граждан Нового Эдема известят о подробностях.

Neutriinod aga ei olnud selle tiheduse juures enam soojuslikus tasakaalus teiste osakestega. Neutriinode vastasmõju muu paisub uhist on sellest ajast alates paisub uhist nõrk, et nad liiguvad Universumis vabalt, ilma neeldumata siiamaani. Tuumasünteesi algus[ muuda muuda lähteteksti ] Pärast 10 paisub uhist, temperatuuridel alla K, ühinesid prootonid ja neutronid tuumasünteesis esimesteks aatomituumadeks.

Seda protsessi nimetatakse ürgseks tuumasünteesiks. Vanimatel Uhiste liigeste puhul kosmoses on veel praegugi just niisugune koostis. Järelejäänud vabad neutronid ei olnud stabiilsed ning järgmiste minutite jooksul lagunesid nad prootoniteks ja elektronideks. Kõik raskemad keemilised elemendid tekkisid alles hiljem tähtede sisemuses.

Temperatuur oli ikka veel nii kõrge, et aine eksisteeris plasma kujul — seguna vabadest aatomituumadest, prootonitest ja elektronidest röntgenikiirguse temperatuurikiirguse käes. Kiirguseajastu lõpp ja aineajastu algus[ muuda muuda lähteteksti ] Seni moodustas elektromagnetkiirgus põhiosa kosmose energiatihedusest.

Ent paisumisega seotud temperatuuri alanemisel see aina vähenes. Aine energiatihedus kahanes seisumassi tõttu tunduvalt aeglasemalt.

Umbes aasta pärast ületas paisub uhist osatähtsus Universumi koguenergias kiirguse oma. Taustkiirguse vabanemine[ muuda muuda lähteteksti ] WMAP on NASA kosmosesond kosmilise mikrolaine-taustkiirguse uurimiseks, mille abil püüti kontrollida Universumi kosmoloogilisi teooriaid Algfaasis oli kiirgus pidevas vastastikuses toimes vabade laengutega.

Universum oli seetõttu läbipaistmatu.

paisub uhist Tigeonide liigeste poletiku ravi

Umbes aasta pärast oli temperatuur langenud umbes kelvinile. Selle väärtuse juures moodustasid aatomituumad ja elektronid stabiilseid aatomeid rekombinatsioon. Footonite vastastikune toime neutraalsete aatomitega muutus väikeseks, nii et valgus sai nüüd hakata üha enam takistamatult levima.

Suur Pauk – Vikipeedia

Universum muutus läbipaistvaks. Edasise paisumise käigus vabanenud taustkiirguse kosmiline mikrolaine-taustkiirgus lainepikkus ruumi laienemise tõttu suurenes.

Enamik prootoneid ja neutroneid annihileerus kokkupõrgetel oma antiosakestega; järele jäi vaid ülalmainitud miljardikune liig.

Seda on näha selle spektri punanihkest. See taustkiirgus on mõõdetav.

Обращенный к ним большой сектор сферы - примерно тридцать процентов поверхности - вдруг осветился. - В освещенной области, - проговорил Орел, показывая рукой, - все связано с космоплаванием. Наш маршрут проляжет в этой части круга.

Ta vastab absoluutselt musta keha temperatuurile 2,73 K. Suuremastaabiliste struktuuride moodustumise algus[ muuda muuda lähteteksti ] Pärast kiirguse vabanemist sattus aine gravitatsiooni tugevama mõju alla. Lähtudes tiheduse kõikumistest, mis võisid tekkida juba inflatsioonilise paisumise ajal kvantfluktuatsioonide tõttu, moodustusid miljoni aasta pärast kosmoses suuremastaabilised struktuurid.

Paisub uhist massitihedusega ruumipiirkondades Vityaz liigeste raviks aine gravitatsioonilise ebastabiilsuse tõttu kollabeeruma ning moodustama massikogumeid. Sealjuures hakkasid kõigepealt tekkima varjatud ainest nn halod.

Need toimisid "gravitatsiooninõgudena", kuhu hiljem kogunes meile nähtav aine. Et kindlaks teha, mis see varjatud aine täpselt on, on paisub uhist struktuuride moodustumise protsessi arvutisimulatsioonidega imiteerida. Mängiti läbi mitmesugused stsenaariumid, millest mõned välistati kui täiesti ebarealistlikud.

Euroraha ühiskatel paisub priskemaks

Tegu oli galaktikatega, mille keskmes oli must aukkuhu paiskus suur kogus ainet, mis tõi kaasa tohutu hulga kiirguse väljumise. Kollabeeruvad gaasipilved olid nüüd nii tihedaks muutunud, et moodustusid tähed ja kerasparved.

Tähtedes moodustusid nüüd tuumasünteesi teel kõik raskemad keemilised elemendid kuni rauani.

paisub uhist Sailitada turse jalgu

Raskemad tähed plahvatasid juba mõne miljoni aasta pärast supernoovadena. Plahvatustega sattusid tähtedevahelisse ruumi rauast raskemad elemendid.

paisub uhist sormede vaikeste liigeste artroos

Need tekkisid plahvatuse ajal neutronihaarde tagajärjel. Pikemalt artiklis Päikesesüsteemi teke ja areng 9 miljardit aastat pärast Suurt Pauku kollabeerus meie Galaktika serval gaasist ja tolmust koosnev pilv, mis sisaldas supernoova plahvatusest järele jäänud materjali. Sellest tekkis meie Päikesesüsteem oma planeetidega. Umbes 4,5 miljardit aastat hiljem täpsemalt umbes 0, miljardit aastat tagasi tekkis inimene. Suure Paugu teooria kronoloogia[ muuda muuda lähteteksti ] — Albert Einstein avaldas üldrelatiivsusteooriamillest sai paisuva Universumi kontseptsiooni teoreetiline alus.

SCP-261 Pan-mõõtmeline Müügiautomaadid ja katsetada Logi 261 Kuulutus De + Täielik +

Einstein oli aga algul veendunud, et Universum on staatiline, mistõttu ta lisas üldrelatiivsusteooria väljavõrranditesse kosmoloogilise konstandimis tagas vastava lahendi. Hiljem nimetas ta seda sammu oma elu suurimaks rumaluseks. See kirjeldab kerasümmeetrilist mittepöörlevat massi.

  • ​Universum paisub kiiremini, kui seni arvatud - Maaleht
  • Euroraha ühiskatel paisub priskemaks - Arhiiv - Postimees: Värsked uudised Eestist ja välismaalt
  • Tohus salv osteokondroosiga

Ta ei teadnud, et tegu on galaktikatega. Ta seletas seda leidu Doppleri efekti abil universumi paisumise tagajärjena. Seepeale loobus Einstein kosmoloogilisest konstandist.

paisub uhist Kuidas vabaneda valu liigestes ja lihastes

Fred Hoyle töötas välja alternatiivse teooria statsionaarseisundi teooriamille järgi Universumi paisumisega kaasneb kõikjal uue aine pidev tekkimine, nii et Universumi tihedus ja struktuur jäävad muutumatuks. Järgnevatel aastatel lõi läbi Gamowi ja Hermani teooria.

​Universum paisub kiiremini, kui seni arvatud

Seda inflatsioonilise universumi teooriat arendasid hiljem edasi Andrei Linde jt. Kogunes andmeid, mis viitasid Universumi kiirenevale paisumisele.

Need andmed andsid ka kinnituse Universumi üleminekule kiireneva paisumise faasi.

paisub uhist valus liigend randme kaes, mida teha