Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Loovuse arendamise ring I-II kl

10. aprill 2014 @ 16:45 - 17:45

LOOVUSTUND 10.aprill 2014.
Juhendajad: Kerttu Soans ja Marit Kuusk
Noorem grupp (I ja II klassid)
Loomade keele – eesti keele SÕNARAAMATU köitmine ja täiendamine.
Seekordses tunnis oli meile abiks Marit Kuusk oma võlukohviga – Marit oli ette valmistanud kõik vahendid, et lapsed saaksid köita endale väikesed raamatukesed. Raamatusse said köidetud kõik senised sõnad ja ka palju puhtaid lehti. Juba tunni ajal lapsed pakkusid uusi sõnu ja kirjutasime need sõnastikku juurde ja lapsed asusid raamatukest ka illustreerima.
Raamat on köidetud Jaapani köites. Esialgu keerulisena tundunud ülesanne muutus iga liigutusega kergemaks. Kahekesi Maritiga saime aidata neid, kelle käes pael eriti hästi sõna ei kuulanud ja sel viisil said kõik lapsed (ringis oli seekord 15 last!) oma raamatukese valmis.
Raamatukese valmistamise kõrvale püüdsin rääkida pisut ka raamatu valmimise ajaloost ja tänapäevast, kuid lapsed olid väga haaratud raamatu köitmisest ja ma loobusin lisainfo andmisest. 🙂
Suur tänu Maritile! Materjal, millest kujunesid raamatu kaaned, on väga ilus! Kuna Marit on ise suur paberkunsti spets, oli tema kohver täis ennenägematut luksust ehk „ülejääke“ suurematest töödest – nagu ta ise ütles.

Detailid

Kuupäev:
10. aprill 2014
Aeg:
16:45 - 17:45
Sündmus Category:
Sündmus Tags:
, ,

Korraldaja

Ringi juhendab Kerttu Soans
Koduleht:
www.kerttusoans.eu

Toimumiskoht

Tallinna Ühisgümnaasium
Pärnu mnt. 71
Tallinn, 10134 Estonia
+ Google Map
Koduleht:
www.tyhg.edu.ee