Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Loovuse arendamise ring I-II kl

22. mai 2014 @ 16:45 - 17:30

Loovusring nooremale grupile I-II klass

Kuna ilm oli ilus, siis leppisime vanema grupiga kokku, et viime ringi läbi kooli hoovis ja nii jätkus ka nooremate ring õues. Kahjuks küll minu teadmatusest jäid seetõttu paar osalejat ukse taha ootama ja ei saanud ringist osa. Vabandan selle pärast siiralt.

Istusime minu kaasavõetud madratsite peal.

Kuna minuga ei olnud varem tundi olnud, siis tegime alustuseks tutvumismängu selliselt, et esimene mängija (mina) ütleb oma nime ja nime ette oma nime esitähega omadus sõna ja siis järgmine ütleb eelmise nime koos omadussõnaga ja lisaks enda nime, mille ette oma nime algustähega omadussõna, kuni siis ring täis sai ja mina ehk mängu alustaja ütlesin kõigi laste nimed koos omadussõnaga. Lastel olid kõik meelese, mõni nimi ehk kippus vahelt ära jääma, sest meie istumise ring ei püsinud päris paigal ja kohad kippusid vahetuma.

Lastel oli suur suur soov kõrval oleval mänguväljakul mängida, kuna muidu neil sellist võimalust ei ole.

Esialgselt oli mul kavas märgata ja mõista, et üks ja sama sõna, pilt ja märkamine tekitab meis kõigis erinevaid mõtteid. Kuid mänguväljak oli väga kutsuv.

Rääkisin küll neile, et me kõik märkame meid ümbritsevat erinevalt ja oluline on üksteist kuulata, mõistmaks, kuidas ja mida teised märkavad. Selleks kasutasime sellist vahvat täringumängu, kus on 9 täringut, millede igal küljel erinev pilt ehk siis 54 erinevat pilti. Mängu üks variant on see, et üks veeretab täringut ja alustab vastavalt pildile looga ja siis veeretab täringut järgmine ja seob saadud pildi eelnevalt jutustatud looga ja nii edasi. Leppisime kokku, et see, kes veeretab ka räägib ja et teised kuulavad ning ei sega vahele. Mina tegin algust ja nii see meie juturing liikuma läks. Oli kuulda, et üksteist kuulati ja jutt tõesti seoti eelmiste juttudega ning võeti ka mitu last eest poolt räägitud jutust enda lugudele osa. Ja et mäng veelgi põnevam oleks, siis viimase ringi tegime juba nii et jutustaja viskas 2 täringut ja haakis selle jutuna loole külge. Mäng oli põnev ja muide jõudis ka õnneliku lõpuni. Lastel on suurepärane fantaasia ja mõtted.

Aga mänguväljak siiski tõmbas nagu magnet ikka ja jälle kippus keegi korraks minema ja paar liigutust seal tegema. Seega leppisime kokku, et teema väikse ronimise vahepeal ja et oleks põnevam, siis püüdsime kõik atraktsioonid läbi teha (välja arvatud üks kõige kõrgem) ja võimalikult vähe sealjuures maad puudutada.

Kohe ringi alguses oli soov mängida peitust. Mängisime peitust, kus see, kes ennast peidab võib liikuda ühest kohast teise. Ja et mäng oleks põnevam ja arendaks koostööd, moodustasime paarid ehk kui üks on leitud, on terve paar käes. See meeldis lastele väga ja hea meelega oleks nad seda pikemaltki mänginud. Siis pakkus üks ringis osalevatest lastest välja peitusemängu lehvitamisega ehk lehvitamise mängu. See käis nii, et otsija loeb ja kõik lähevad peitu, kui otsija kellegi leiab, siis hõikab ta tema nime ja leitu läheb otsija selja taha, kes ei tohi enda selja taha vaadata. Need kes veel peidus on võivad siis leitule lehvitada ja kui leitu lehvitust märkab, siis võib ta vaikselt otsija selja tagant ära hiilida ja uuesti peitu minna (kui õnnestub). See mäng meeldis lastele samuti väga ja ega nad lõpetada väga ei soovinud.

Detailid

Kuupäev:
22. mai 2014
Aeg:
16:45 - 17:30
Sündmus Category:
Sündmus Tags:
, ,

Toimumiskoht

Tallinna Ühisgümnaasium
Pärnu mnt. 71
Tallinn, 10134 Estonia
+ Google Map
Koduleht:
www.tyhg.edu.ee