Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Loovuse arendamise ring III – IV kl

22. mai 2014 @ 15:30 - 16:30

Loovursing vanemale grupile III-IV klassile

Kuna ilm oli ilus, siis leppisime kokku, et viime tunni läbi kooli hoovis.

Istusime minu kaasavõetud madratsite peal ning suuremate nõusolekul liitusid ka väiksemate ringi lapsed.

Kuna minuga ei olnud varem tundi olnud, siis tegime alustuseks tutvumismängu selliselt, et esimene mängija (mina) ütleb oma nime ja nime ette oma nime esitähega omadus sõna ja siis järgmine ütleb eelmise nime koos omadussõnaga ja lisaks enda nime, mille ette oma nime algustähega omadussõna, kuni siis ring täis sai ja mina ehk mängu alustaja ütlesin kõigi laste nimed koos omadussõnaga. Lastel olid kõik meelese, mõni nimi ehk kippus vahelt ära jääma, sest meie istumise ring ei püsinud päris paigal ja kohad kippusid vahetuma.

Edasi püüdsime mõista, kuidas me kõik mõtleme erinevalt. Selleks ütlesin näiteks erineva värvi, mille peale kõik pakkusid, mis nendel selle värviga kangastus. Väge tore oli näitkes see, et lilla värviga seostus näiteks Tallinna Ühisgümnaasium.

Lisaks kasutasime sellist vahvat täringumängu, kus on 9 täringut, millede igal küljel erinev pilt ehk siis 54 erinevat pilti. Mängu üks variant on see, et üks veeretab täringut ja alustab vastavalt pildile looga ja siis veeretab täringut järgmine ja seob saadud pildi eelnevalt jutustatud looga ja nii edasi. Et märgata meie erinevaid mõtteid, mängisime sel korral nii, et mina veeretasin esimest korda täringut ja alustasin mängu ja veeretasin ka teist korda ja näitasin, kuidas lugu siduda ja siis veeretasime kolmandat korda ja kõik siis mõtlesid (sai ka paberile kirja panna (olid nii paberid, kui pliiatsid kaasas), kuidas nende meelest selle konkreetse tärinupildid järgi jutt edasi läheks. Ja tõesti enamik lugusid said üsna erinevad. Nii siis paar korda veel.

Suurt põnevust tekitas ülesanne, kus tegime paberile üheksa punkti ja need tuli nelja katkematu joonega ühendada. Kuna see oli üpris keeruline ülesanne, siis peale pikka pusimist see küll kellegi välja ei tulnud – küll tuli terve rida muid toredaid kujundeid nende üheks punkti vahele. Loodan, et teile kodus näidatakse, kuidas see täpselt käib.

scan0025

Kohe ringi alguses oli soov mängida peitust ning kuna meie ringi ajal niideti just muru ja õues keset linna kära ja kaunist suve on üldse üsna keeruline tähelepanu ühel jutustamise mängul hoida, siis läksimegi edasi peitusega. Mängisime peitust, kus see, kes ennast peidab võib liikuda ühest kohast teise. Ja et mäng oleks põnevam ja arendaks koostööd, moodustasime paarid ehk kui üks on leitud, on terve paar käes. See meeldis lastele väga ja hea meelega oleks nad seda pikemaltki mänginud.

Detailid

Kuupäev:
22. mai 2014
Aeg:
15:30 - 16:30
Sündmus Category:
Sündmus Tags:
, ,

Korraldaja

Ringi juhendab Eda Heinla
Koduleht:
https://www.etis.ee/portaal/isikuCV.aspx?PersonVID=36991&lang=et

Toimumiskoht

Tallinna Ühisgümnaasium
Pärnu mnt. 71
Tallinn, 10134 Estonia
+ Google Map
Koduleht:
www.tyhg.edu.ee