Liigu sisu juurde

Magnetravi; - esineb ebapiisava verevoolu tõttu kõõluses. Alles siis algab G8 kehtestamine. Nad pöörduvad sageli arstide poole, nõuavad pikki ja kasutuid uuringuid, uskudes, et neil on stenokardia ja nad ei saa õigeaegset arstiabi.

Kõige lihtsam test vegetatiivsete ja vaskulaarsete muutuste kindlakstegemiseks tegi ettepaneku N. Tavaliselt tasakaalustas mõlema käe värv poole minutiga, positiivse prooviga muutuvad värvi muutused pikka aega.

Rinnaosa selgroo osteokondroosi kliiniline pilt on väga mitmekesine, kuid ükski sümptomitest ei ole rangelt spetsiifiline. Põhimõtteliselt sõltuvad nad kõik protsessi lokaliseerimisest ja selle avaldumisastmest. Peamine sümptom on valu. On iseloomulik, et valu algusest peale paikneb selgrool ja kiirgab aja jooksul ainult teistesse piirkondadesse. Uue asukoha valu on mõnikord nii tugev, et nad keskenduvad patsiendi ja arsti peamisele tähelepanu.

Valu ja autonoomsete häirete kiiritamine toimub radikaalsete häirete või kompressiooni või isheemilise müopaatia korral. Peaaegu kõikidel patsientidel on valu rindkere selgroos peamine sümptom. Valu olaliigendiga suurenevad pärast füüsilist pingutust või pikaajalist viibimist ühes asendis, raputades või köhides. Iseloomulik on interskalaarne sümpatalgia dorsalgiamis avaldub põletushaigusena, valulikkusena või tuimena valuvaigistuse või interskalaarse ruumi piirkonnas, mis sageli häirib öösel tänu refleksi lihaspinge kadumisele ja uinumisvahenditele, mis toob kaasa selgroo koormuse suurenemise.

Mõned autorid leiavad, et interskulaarne dorsalgia on rinnaosa selgroo osteokondroosi oluline kliiniline märk. Rinnanäärme lülisamba osteokondroosiga patsiendid kogevad sageli valulikkust spinousprotsesside löökide, suurenenud valu ja aksiaalse koormusega ning selgroo piiratud liikumisvõime peamiselt pikenduskuid harva on paravertebraalsete lihaste rünnak. Selles patsiendikategoorias esineb sagedamini kui emakakaela ja nimmepiirkonna osteokondroosi korral tundlikkuse rikkumisi hüpoesteesia, harvem - hüperesteesia vormis.

Neil on paresteesia koos rindkere ja emakakaela osteokondroosi kombinatsiooniga. Rinnanäärme selgroo osteokondroos toob esile muutused põlve- ja Achilleuse kõõluse refleksides, samuti muutused alumistes jäsemetes, nagu naha hõõrdumine, rabed küüned, külmus ja naha temperatuuri langus valu tõttu põhjustatud veresoonte spasmide tõttu.

Vähem levinud on rindkere müelopaatia, mis on põhjustatud tagumiste ketaste herniatsioonidest või radikulomüopaatiast koos juurte samaaegse kokkusurumisega, mis avaldub valu, motoorse, sensoorse ja vaagna häired. Visceraalsed sündroomid: Südame või pseudo-anginaalset sündroomi iseloomustab tavaliselt südame piirkonnas valu, mis esineb samaaegselt selgroo valuga, mõnikord pärast tõstmist seljavaluebamugava kehaasendiga, mida raskendab köha, aevastamine ja äkilised liigutused. Valu võib olla rõhuv, survetõmbav, ümbritsev, lokaliseeritud ja südame piirkonnas, kiirgades vasakule õlavööle, millega kaasneb südamelöök ja peavalu.

Seda ei eemalda nitroglütseriin ja validool, kuigi selle intensiivsus võib väheneda 15—20 minutit pärast ravimite võtmist, sageli kestab mitu päeva ja pärast rünnakut on valu vasakus käes ja II-V interostaalsetes ruumides. Valu võib T2-T7 spinousprotsessidele avalduva surve tõttu suureneda või uuesti ilmneda. Kui valu algab lumbagoga, ilmub kogu rindkere jäikus, hingamine muutub kiiremaks ja madalamaks. EKG-s ei tuvastata muutusi. Kui te probleemi eirate ja piisavat arstiabi ei ole, on oht tõsiste liigeste patoloogiate tekkeks.

Selliste probleemide vältimiseks on vajalik selle täielik või osaline immobiliseerimine. Kõige efektiivsem ja kõige tavalisem immobiliseerimise meetod on sidemega õlaliiges. Praegu on eri tüüpi kinnitusseadmeid eri olukordades asjakohased. Õla liigese anatoomilised omadused Keeles kasutatav mõiste "õla" ei lange kokku selle teadusliku väärtusega, mida kasutatakse meditsiinis.

Meditsiini seisukohast tähendab õlale ainult õlaliigese käeosa küünarnukile. Igapäevaelus nimetatakse õlg õla vööks meditsiinis, mis tänu oma ainulaadsele Valu olaliigendiga tagab jäsemete liikumise kõikides suundades. Õla liigesel Valu olaliigendiga lihas- ja luude ühendavate kõõluste süsteem. Need sidemed ja kõõlused hõlmavad liigendi dünaamilisi osi, tagades selle terviklikkuse kogu liikumisulatuse jaoks.

Liiges on liigese kõhre hõredam kui laagrite kõhred, mistõttu see kulub kiiresti ja muutub õhemaks. Erineva iseloomuga vigastuste puhul, näiteks kõrvalekalded, subluxatsioonid, luumurrud, lisaks ümbritsevate kudede kahjustustele toimub ka kõõluste venitamine ja rebimine. Sellistel juhtudel on õlarihm kohustuslik.

Klambri sidemega leevendatakse kahjustatud liigest, võimaldades selle lihased ja sidemed puhata ja taastuda nii kiiresti kui võimalik. Samuti võimaldab õlg traks eemaldada valu ja vähendada patoloogilise protsessi põhjustatud ebamugavust. Kõik need tegurid parandavad patsiendi elukvaliteeti nii ravi ajal kui ka rehabilitatsiooniperioodil. Õla sidemega saab vigastatud kätt toetada ja selle liikuvust piirata.

Iiveldus, peavalud, tinnitus, valu ja nõlkusus seljas. Osteokondroosi märke võib pikka aega jätkata, kuid kui kaua hakkate kannatama ebamugavust ja valu?

Väga tihti arenevad inimesed, kelle kutsetegevus on seotud tugevate koormustega õlapiirkonnas, selle anatoomilise segmendi buriidi, mis tähendab ka jäseme täielikku immobiliseerimist. On hästi teada, et õlaliigese vigastusi tekitavad inimesed tekitavad propriotseptiivseid häireid, mis häirivad loomulike füsioloogiliste liikumiste toimimist. Propriotseptiivne tundlikkus aitab inimesel kontrollida käe asendit, vabastada lihaste kokkutõmbumisvõimet ja tunda nende intensiivsust nii puhkeperioodil kui ka liikumise ajal.

Hõivab reie ees. See algab õhukestest kõõlustest eesmise selgroo, ülemise serva, kohal. Alguses on m kaetud.

Saadeti alla ja läheb kitsasse kõõlust, mis on osa ühisest nelinurksest kõõlusest. Sääreluu kõõluseni jõudmine on kinnitatud sääreluu tuberkuloosi külge. Patella all nimetatakse seda patelliharuks ladina ligamentum patellae. Neli lihasest, mis ületab puusaliigese, on ainult üks neljast lihasest. Selle lihase kontsentriline kokkutõmbumine viib puusaliigese paindumiseni, põlveliigese laienemisele või mõlemale.

Parim harjutus selle lihase tugevdamiseks on sirge jala tõstmine alalisest asendist. Reie sirglihase venitamiseks tehke iliopsoasi lihaste venitamiseks harjutus ja seejärel langetage torso nii, et seljajala põlv on painutatud. Kohandav lihas joonis 5 Tailor'i lihas lat. Sartorius on inimkeha pikim lihas, alates ülemisest eesmisest seljaajust; kinnitatud sääreluu tuberkuloosi keskpinnale.

Funktsioon: painutab puusa ja sääret, põlve painutatud jäseme pöörleb sissepoole. See polüartikulaarne lihas paindub, tõmbab tagasi ja pöörab puusaliigese väljapoole ja samal ajal paindub ja pöörab põlveliigese sissepoole. Küljelt rätsepiirkonna Kerge valu kuunarnukis külge on fiksaat, mis on lühike lihas, millel on väga pikk kõõlus, mis ühendub gluteus maximus lihaste madalamate kiududega.

Laia fiksaatori tõmbur pärineb eesmisest ülemisest iliumist ja kinnitub sääreluu külgsuunas põlve all. Tensori kate joon. Musculus tensor fasciae latae Lame, kergelt piklik lihas, mis asub vaagna anterolateraalsel pinnal. Oma distaalse otsaga on see kootud reie laiesse sidesse. Lihas algab silikakõrva välimisest huultest, lähemal ülemise eesmise selgroo poole. Lihaste kimpud on suunatud vertikaalselt allapoole, mis ulatuvad reie laia fassaadi ileal-tibiaalsesse trakti.

Funktsioonid: Pingutab reie- ja lihas-sääreluu laiemat klambrit. Läbi selle toimib põlveliigese ja paindub puusa. Tänu ühendusele tensor-klemmidega on põlveliigese Valu olaliigendiga suured ja keskmised lihaselised lihased. See lihas ei ole ainult puusaliigendaja, vaid ka selle proderaator. Lisaks eemaldab Valu olaliigendiga reite. Fikseeritud reie korral osaleb see vaagna pöörlemisel.

Osa 1: Kahjustatud randme ligeerimine

Allikas: anatoomia, kinesioloogia Puusaliigesed on suur hinge, millel on oluline roll kehakaalu, kehahoiakute ja liikumise säilitamisel kõndimine, jooksmine, hüppamine, ujumine jne. Sellepärast peaks sellel olema suur hulk liikumisi, millel on tugev stabiilsus. Liikuvust määrab piklik kael, mis liigutab jäseme telge peast ja annab ka suure hoova reie proksimaalsele otsale mõjuvatele lihastele. Ühise stabiilsuse tagab: tugevad lihased, mis liiguvad läbi liigese; tugev kiuline kapsel; pea sügav tungimine liigeseõõnde.

Puusaliigese kaudu toimivad jõud on sageli väga olulised, näiteks: kui seisad mõlemal jalal üks kolmandik kehakaalustseisab ühel jalal 2,5 x kehakaal või jalgsi 1,5—6 x kehakaal. Atsetabulum moodustub vaagna kolme luude ileumi, istmiku ja häbemete ühendamise teel: joonis See on väljastpoolt avatud ettepoole ja allapoole ning üla- ja tagaosas tihedamalt kui see on tugevamal pingul Valu olaliigendiga ja painutatud asendis. Serva süvendab fibrokartustunud huule, mis moodustab Valu olaliigendiga ümber "krae", kitsendades väljapääsu ja stabiliseerides pea asetabulumi sees.

Läbi huuli alumises osas asuva pilu põiklõikamine läbib põiksuunaline side, mis muudab lõikamise aukuks, mille kaudu veresooned liiguvad õõnsusse. Liiges kõhre on hobuserauakujuline ja avatud allapoole. Atsetabulumi põhi on täidetud rasvkoega. Hüaliini kõhre katab kogu reieluu pea, välja arvatud ümmarguse sideme kinnitamine, kus on väike luu defekt - fossa.

Tugev, tihe kiuline kapsel pärineb liigeseõõnest, huultest ja põiksuunalisest sidemest. Eraldi, see kinnitub mööda reie intertrokanaalset joont ees ja selle taga ligikaudu kaela keskel.

Kapslit tugevdatakse esiküljel Y-kujulise ilea-femoraalse sidemega inimkeha tugevaim sidemegakülg-reieluu sideme all ja istmik-reieluu sideme taga joonis Ümmargune ligament liigub intrakapsulaarselt, alustades ristsuunalisest sidemest ja suunates pea pea.

Sellel ei ole funktsiooni stabiliseerida liigest, kuid see kannab veresooni, mis varustavad väikest pinda fossa ümber. Sisemine vaade näitab liigese huulte, ristsuunalise sideme, ümmarguse sideme ja keskse rasvkoe asukoha kinnitamist. Sünovium hõlmab kapslit, huule ja rasva padi, kuid ei sisalda ümmargust sidet. Distaalselt ulatub see reie kaela poole ja siseneb pea kõhre.

Iliotübiaalne trakt on osa reie laiest fassaadist, alustades selle peamisest kinnitusest Iliumi harja peal ja ulatudes sääreluu külgseinale. Tugevatel lihaste ümber puusaliigesel on mitmekülgne efekt, samas kui liigeste liigutusi mõjutab nimmepiirkonna, põlve ja vastassuunalise puusaliigese asend nt paindumine suureneb, kui põlve ja selg on paindunud; pikenemine suureneb põlve pikendamisega; kui mõlemad puusaliigesed on veidi painutatud.

Suuremad lihasrühmad: Flexors: ileo-lanne innervatsioon Olulised struktuurid puusaliigese vahetus läheduses on neurovaskulaarne kimp ees ja istmikunärv, mis liigub liigese tagaosa lähedale. Täiskasvanutel on puusaliiges osteoartriidi ja harvemini teiste suuremate artropaatiate iseloomulik kahjustus. Kas teil on osteokondroos?

Õla lihaste rebenemine - kuidas ravida? - Verevalum

Siis soovitame uurida efektiivseid immuus- emakakaela- ja rinnanäärme osteokondroosi ravimeid ilma ravimiteta. Õlakomponendi osteokondroos: sümptomid, ravi, seotud haigused Õli liigese osteokondroos on haruldane ja raske diagnoosida ühise kroonilise haiguse "osteokondroos" varianti. Reeglina on õlavalu probleemid otseselt seotud kaela probleemidega. Selles artiklis saate teada sümptomite, ravimeetodite ja kaasnevate haiguste kohta.

Samuti saate teada, Valu olaliigendiga selle haiguse ajal õigeaegselt kindlaks teha ja mitte segi ajada see teiste sarnaste sümptomitega organite haigustega.

Mis juhtub osteokondroosiga? Osteoparoos toob kaasa asja, et liigesevedeliku liitiumi määrdeaine produktsioon väheneb. Selle tagajärjel, haiguse mõju all olev pehmepinna, mis on tavaliselt sile ja poleeritud, elastne kõhr, kuivab, puruneb ja puruneb.

Erineva suurusega sektsioone sekvestreerimine saab sellest katkestada. Luu kude kaotab kaltsiumi, tekib osteoporoos.

Verevalum Sisu: Õla lihaste rebimine või venitamine on üks levinumaid vigastusi, mida saavad saada nii sportlane kui ka inimene, kellel pole mingit pistmist spordiga.

Koerarengud osteofüütid moodustuvad luudes, kõhrekoega ühendamisel. Õli liigese kott, sidemed, lihased ümbritsevatel pehmetes kudedes tekib reaktiivne põletikuline protsess, mis võib lõpuks omandada autoimmuunse komponendi.

Ligandid, kõõlused ja lihased

Kõik need muutused määravad haiguse kliinilised Valu olaliigendiga. Esimesed haigusnähud - liikumine ja ebamugavustunne liikumisel, lihaste väsimus. Osteokondroos on krooniline protsess, mis moodustab järk-järgult, seetõttu puudub mõiste "äge osteokondroos". On asjakohasem kasutada mõistet "ägenemine". Nende sümptomite ägenemine nagu õlavarre ja liikumisraskused. Valu põhjustab reeglina tugev füüsiline pinge, eriti staatiline näiteks kui pikka aega on vaja hoida ülespoole tõusnud kätes.

Ilma koormata väheneb valu. Valu tõttu on liigesed liigeses piiratud, eriti röövellikud kätt ei saa tõsta, pea seda võtta. Aja jooksul arenevad sellised avaldumised nagu liigese deformatsioon ja jäikus. Õlaklapi periartroos Osteokondroos kohta kaelalülisid võib avalduda neuroloogilise komplikatsiooni, milles plii on valu Valu olaliigendiga. See on üks emakakaelse osteokondroosi ilmingutest, mida nimetatakse humerotopia periartroosiks. Väga pealkiri periarthritis.

Periartroos - suurte liigeste ümbritsevate periartikulaarsete kudede põletik liigese kapsel, selle sidemed, kõõlused. Selle tulemusena arstide hulgast oli tugevdada uue nime haiguse - humeroscapular periartroz lõpeb "Lake" kasutatakse, et tähistada mitte-põletikuliste protsesside, seega "alaseljavalu". Kuid uus diagnoos ei kasutanud juure. Veelgi enam, mitme aasta vältel ei olnud selgeks patoloogiaprotsessi arengu mehhanism.

Teadlased on väitnud, et trauma, füüsilise stressi, hüpotermia ja muude kohalike tegurite roll mängib rolli humeropathia periartriidi tekkeks, mis põhjustab valulikku protsessi. Lõpuks on viimase kümne aasta jooksul kindlaks tehtud, et humeropathia periartriit on õõtshoovapiirkonna inervatsiooni rikkumise tulemus.

Operatiivne sekkumine

Sel juhul areneb düstroofsed muutused õlavarre ümbritsevates kudedes ja suureneb aeglaselt. Ja närvikiudude kahjustuste tekkimise põhjus, mis omakorda sunnib liigestamist, on emakakaela selgroo muutumine.

Kere toitumine on tekkinud valus protsessi alguses, kuid see jääb nähtamatuks pikaks ajaks. Plehelohepaatiline periartroos on omapärane kliiniline pilt. Humeropaatia periartriidi peamised sümptomid: liigesevalu, mis tavaliselt esineb ilma nähtava põhjuseta, on öösel rohkem raskusi.

Riskirühmad hõlmavad

Valud on antud kaelale ja käele, tugevdatud käe tagasitõmbamisega ja kõige tähtsamalt selja taga oleva käe asetamisega. Valu tunded suurenevad järk-järgult nende intensiivsuses, kuid mõnel juhul võib see algusest peale olla äge. Plehelohepaatiline periartroos on mitmeid funktsioone. Kui te võtate käe külje poole, ilmneb valu peamiselt liigese välisservas. Enamikul juhtudel, kui te tõsta oma käsi välise abiga, kaob kindel punkt teatud valu.

Ja nüüd pakume teile videomaterjali vaatamist, kus puusaliigese, sidemete ja lihaste struktuur on selgelt näidatud. Millised lihased tugevdavad ja kaitsevad puusaliigutust? Puusaliigese lihased täidavad selles liikumise funktsiooni. Liikuvuses osalevad mitmed lihasrühmad, näiteks abducers ja adductors. Liiges liikumine sõltub otseselt lihaste ja sidemete elastsusest.

Palpeerunud patsientidel ilmnevad lisaks valulikele aistingutele ka liigesealasid valulikud piirkonnad. Eriti terav higi esineb, kui tunnete lõugade sarnast protseduuri. Patsient püüab pidevalt kätt rahu tagajärjel, mis viib liigese jäikuseni, mis tuleneb õlgade lihaste peegeldumisest. Omapärane kehahoiak patsiendi: õla mõjutatud pool surutakse vastu rinnus, summa õla röövimise järsult piiratud peamiselt tingitud vähene liikuvus abaluu.

Kui sellist patsienti ei ravita, arendab ta liigese jäikust, mida nimetatakse külmutatud õlgaks. Sellisel juhul ei ole käe tõstmine horisontaaltasapinnast kõrgemal võimalik.

Liigese maht lihaseid deltoidne, supraspinatus ja alaotsakas väheneb, võivad nad atroofia. Peegeldumisnähtused põhjustavad reflekside suurenemist mõjutatud armil.

Töötada käte inervatsiooni rikkumised. Käte turse võib esineda, selle naha tsüanoos. X-ray uuring glenohumeral ühine sageli muudatusi ei saa kindlaks teha, ning vaid harvadel juhtudel on lupjumine kahjustuste märke artroos, st degeneratiivsed muutused liigestes.

Pleuralopaatia periartroos algab tavaliselt emakakaela osteokondroosi sümptomitega: valu katab kaela, õla, õlariigi, õlariba. Küünised lambaläätil, õlal või käärbril on valusad. Kui tunnete seda, on valude lokaliseerimine täpselt kindlaks määratud.

Valu olaliigendiga väljendub see ühisruumi käigus. Haiguse alajõulises staadiumis suureneb valu tavaliselt asendiga muutumises. Tulevikus võib õlavöötme lihaste atroofia hõrenemine Valu olaliigendiga. Shane-Brachial sündroomid osteokondroos Tservikobrahhiaalsetest sündroom - sümptomite kogumit, kõhrekahjutustega emakakaelavähi juured Kohre poletik liigestes õlapõimi ja mida iseloomustab valu erineva intensiivsusega, paresteesiatest, lihasnõrkus, naha värvimuutus kahvatumine, tsüanoos lahust õlavöötmest, käe.

Päritolu tserviko-brachial sündroomid võivad olla tingitud degeneratiiv-muutused kaelalülisid, selgroolülid või kaela kasvajad, trauma murd rangluu ja esimene ribi koos veeväljasurve luuosakesi ja teised patoloogilised tegurid.

Järjekindlaks arenguks diski degeneratiivne haigus kaelalülisid on kõige levinum pärast Valusündroom kujul vaigistamatu terav, näriv, isepuurimise, tõmmates valu tekib pärast füüsilist ülekoormust lülisamba kaelaosa, pärast eelmise nakkuse ja nii edasi.

Valu lülisamba kaelaosa kiirgav õlavöötme küünarvarre ja randme. Seljaosa lülisambapunktide paksenemine on valulik. Röntgenograafiates on osteokondroosi ja spondüloosi tunnused erinevad.

Brahiapelletite kokkusurumist põhjustavad kaasasündinud tegurid hõlmavad emakakaela lisariba või selle kiulist degeneratsiooni koos keskmise trepi lihase kinnituse ettepoole nihutamisega.

Kliiniliselt väljendub see ebanormaalsus valuga mööda õlavarde sisepinda, kogu käes.

Konservatiivne ravi

Valu võib põletada, Valu olaliigendiga, põletada. Külm vähendab verevoolu kahjustatud alale, mis leevendab turse ja põletikulisi protsesse. Kui käsi ei ole kompress, siis võite kinnitada oma käe külge sügavkülmutatud köögiviljadega koti või peaaegu kõik, mis on teie sügavkülmikus.

Mähkige jääd rätikusse: ärge pange külma esemeid otse nahale. Hoidke jääd mitte rohkem kui 20 minutit, seejärel laske randmel toatemperatuuril poolteist tundi soojeneda. Esimese 72 tunni jooksul pärast vigastust korrake protseduuri nii sageli kui võimalik, vähemalt kaks või kolm korda päevas.

Siduge randme sidemetega. Pihustuse vältimiseks siduge randme. Samuti pakub see randme tuge, hoiab ära soovimatud ja valusad käe liikumised.

Mähkige oma käsi elastsetes sidemetes, alustage sidumist peopesaga Cream tark siis mine randmesse.

Inimese puusaliigese anatoomia - Bursiit April

Jätkake küünarnukki küünarnukini. Maksimaalne Valu olaliigendiga saavutatakse täieliku sidemega küünistest küünarnukini. Alustage peopesaga, et vältida kahjustust kahjustavat piirkonda, mis on südamele lähemal. Iga järgnev sidemering peaks katma vähemalt poole eelmise ringi laiusest. Veenduge, et sidemed ei istu liiga tihedalt. Nad ei tohi häirida vereringet. Vigastatud ala jahutamiseks eemaldage regulaarselt sidemed. Ärge minge vooderdatud käega magama. Mõnel juhul võib arst soovitada teie randme kinnitamiseks une ajal erimeetodeid.

Üksikasjalike juhiste saamiseks konsulteerige oma arstiga. Hoidke randmest üles. See aitab leevendada valu, turset ja verevalumeid. Hoidke oma randme üle südame, kui kasutate külma survet, enne sidemete kasutamist ja lõõgastudes. Jätkake urealam naistel ja liigeste haigustes rakendamist 72 tundi pärast vigastust.

Täielik paranemine võib võtta neli kuni kuus nädalat. Ärge unustage vigastuste vältimiseks sidemeid selle aja jooksul. Arendage oma randme liikuvust.

Taastumisel hakkab järk-järgult kasutama oma vigastatud käsi oma igapäevases tegevuses. Oletame, et liigeste liigutamisel ja taastamise harjutustel on kerge ebamugavustunne. Vajadusel kasutage valuvaigisteid aspiriini või ibuprofeeni vaimus. Vältige akuutset valu. Kui igapäevased liikumised või harjutused on teile ebameeldivad, siis anna randmele taastumiseks veidi rohkem aega.

Iga inimese organism on individuaalne. Kuid korraliku hoolega ravitakse randme vigastusi keskmiselt nädalat. Kaitsekahjustuste ärahoidmine takistab kahte kõige tavalisemat tüüpi randme vigastusi: nihestusi ja painutusi. Enamik randmete vigastusi on põhjustatud lihaste, sidemete või kõõluste venitamisest. See juhtub tihti avatud palmil langemise ajal. Teie kaal ja löögijõud painutavad randme, mis viib venitamiseni. Inflatsioon esineb käe tagaküljele langemisel. Punch painutab randme käe sisemuse poole.

Sidumine randmega, et vältida venitamist. Mõnes spordis esinevad randmevigastused sagedamini kui teised, ja sportlased peavad tihtipeale vältima oma käsi.

Enne randme sidumist tuleb teha esialgne sidumine. Pre-sidumine seisneb randme pakkimises spetsiaalse kleeplintiga, mis ei põhjusta naha ärritust, erinevalt tugevamatest liimidest, mida kasutatakse spordi- ja meditsiinitoodetes. Pre-bandaging liner on standard pikkus 2,75 tolli ja on saadaval eri värvi ja tekstuuri variatsioonid. Mõnel sidemel on tihedam tekstuur, kuid apteekides on üsna pehmed.

Tehke esialgne mähis umbes kolmandik küünarvarre pikkusest, alustades randmest. Lint tuleb kanda tihedalt, kuid ärge seda üle pingutage. Tehke randme ümber paar pööret, hoides vähemalt kord sidet pöidla ja sõrmega.

Seejärel jätkake sidumist küünarvarre. Küünarvarre kolmanda osani jõudmine, alustage sidumist vastassuunas. Korrake protseduuri mitu korda. Kinnitage südamiku sidumine teise kihiga. Kinnitage sidemed mitmetes kohtades spordi või meditsiinilise lindi paaripöördega pool kuni kaks sentimeetrit lai. Lint peaks katma tihendusribade lahtised otsad. Alustage tihendi kinnitamist küünarnuki küljel. Jätkake lindi vabade otste kinnitamist Valu olaliigendiga suunas randme suunas.

Samuti tuleb kinnitada pöidla ja nimetissõrme vahel liikuvate tihendite pindala.